Nawigacja


Szkoła Podstawowa nr 2

Uczniowski Klub Sportowy

UKS SP2 Gryf Kościerzyna

 

          Klub powstał w 1995 r., początkowo działał jako sekcja tenisa stołowego. Od 14 lat uczestniczy w rozgrywkach ligowych tenisa stołowego mężczyzn, od 2002 do 2009 r. występowaliśmy w III lidze tenisa stołowego, a obecnie gramy w IV lidze tenisa stołowego.

 

          W czasie swojej 19-letniej działalności wychowankowie naszego klubu osiągali liczne sukcesy m.in.:

- półfinał Mistrzostw Polski (Tomasz Słomiński)

- drużynowy i indywidualny finał oraz półfinał wojewódzki (Liliana Łangowska, Joanna Kiedrowicz (obecnie należy do szerokiej kadry Polski), Szymon Słomiński, Łukasz Bławat, Patryk Lorbiecki i Mateusz Dudek)

- finalista mistrzostw Europy Szkół Specjalnych  (Marcin Knopik)

      

Zapraszamy na zajęcia, które odbywają się w każdą środę i piątek od godz. 1730.

 

W zajęciach może brać udział każdy uczeń z naszej szkoły, uczniowie spoza naszej szkoły przyjmowani są do klubu w zależności od miejsca jakim dysponuje klub (szczegółowych infomacji udziela pan Ireneusz Brzoskowski).

 

KADRA REPREZENTACJI SZKOŁY 2014-15

dziewczęta: Brandt Katarzyna, Nowak Ramona, Stobińska Agata

chłopcy: Juchniewicz Krystian, Narloch Szymon, Brzoskowski Arkadiusz

Osiągnięcia:

02.10.2014

Turniej o puchar Dyrektora GOKSiR w Liniewie w kat. goście

1. Ramona Nowak

2. Brandt Katarzyna

3. Agata Stobińska

18.10.2014

Turniej otwarty w Skorzewie

1. Ramona Nowak

2. Brandt Katarzyna

5. Agata Stobińska

9-12. Brzoskowski Arkadiusz, Zazdrzykowski Ksawery

19.10.2014

WTK Żaczek

4. Ramona Nowak

13.11.2014

Zawody miejskie szkół podstawowych

kat. dziewcząt: 1. SP2 (Ramona Nowak, Katarzyna Brandt, Agata Stobińska)

kat. chłopców: 3. SP2 (Krystian Juchniewicz, Szymon Narloch, Arkadiusz Brzoskowski)

18.11.2014

Zawody powiatowe w Dziemianach

1. SP2 (Ramona Nowak, Katarzyna Brandt, Agata Stobińska)

22.11.2014

Grand Prix Borowy Młyn

kat. dziewcząt: 4. Brandt Katarzyna; 7. Agata Stobińska

kat. chłopców: 12. Krystian Juchniewicz; 14. Arkadiusz Brzoskowski

Turniej z okazji 20-lecia klubu w Rudnie

kat. dziewcząt: 1. Ramona Nowak

kat. chłopców: 3. Ksawery Zazdrzykowski