Uczniowski Klub Sportowy

UKS SP2 Gryf Kościerzyna

Klub powstał w 1995 r., początkowo działał jako sekcja tenisa stołowego. Od 14 lat uczestniczy w rozgrywkach ligowych tenisa stołowego mężczyzn, od 2002 do 2009 r. występowaliśmy w III lidze tenisa stołowego, a obecnie gramy w IV lidze tenisa stołowego.

W czasie swojej 15 letniej działalności wychowankowie naszego klubu osiągali liczne sukcesy m.in.:

- półfinał Mistrzostw Polski (Tomasz Słomiński)

- drużynowy i indywidualny finał oraz półfinał wojewódzki (Liliana Łangowska, Joanna Kiedrowicz (obecnie należy do szerokiej kadry Polski), Szymon Słomiński, Łukasz Bławat, Patryk Lorbiecki i Mateusz Dudek)

- Finalista mistrzostw Europy Szkół Specjalnych  (Marcin Knopik )

W poprzednim roku szkolnym:

- 30 października 2010 r. nasi uczniowie wygrali miejskie zawody szkół podstawowych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców (dziewczęta: Marta Oleksiak, Marta Domaszk oraz chłopcy: Szymon Żynda, Jakub Leszkowski), chłopcy wygrali piętnasty raz z rzędu,

- 17 listopada 2010 r. zajęli III miejsce w Powiatowym Finale Szkół Podstawowych (Szymon Żynda, Jakub Leszkowski),

- 8 marca 2011 r. - IV miejsce w Wojewódzkim Finale Szkół Średnich zajęli wychowankowie naszego klubu reprezentujący LO w Kościerzynie (Paweł Kalinowski, Mateusz Mierski, Michał Smętoch),

- 29 kwiecień 2011 r. - I miejsce Szymon Żynda, IV miejsce Patryk Sikorski, VI miejsce Jakub Leszkowski w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna

- 25 maj 2011 r. - XI miejsce w drużynowym finale województwa pomorskiego szkół podstawowych w V Memoriale Andrzeja Grubby 2011 (Szymon Żynda, Jakub Leszkowski, Mateusz Fenski

• 22 pażdziernika 2011 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 odbyły się zawody miejskie w tenisie stołowym

Chłopcy:  1. SP2 (J. Leszkowski, B.Stasiak, M. Fenski)

2. SP3 (K. Lorbiecki, M. Rolbiecki, F. Brzoskowski)

3. SP6 (M. Stencel, A. Surma)

Dziewczęta: 1. SP2 (M. Domaszk, M. Felskowska)

2. SP3 (D. Tyczyńska, N. Liedtke)

3. SP6 (N. Duzowska, O. Kirszen)

Zapraszamy na zajęcia, które odbywają się w każdą środę i piątek od godz. 1730.

W zajęciach może brać udział każdy uczeń z naszej szkoły, uczniowie spoza naszej szkoły przyjmowani są do klubu w zależności od miejsca jakim dysponuje klub (szczegółowych infomacji udziela pan Ireneusz Brzoskowski).