Nawigacja

 • WAKACJE NA BOISKU

  W lipcu i sierpniu 2017 r. zapraszamy dzieci i młodzież do aktywnego spędzenia wakacji na boiskach sportowych przy Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 2.

  Na obu kościerskich boiskach sportowych zaplanowano cykliczne zajęcia z dziećmi i młodzieżą oraz osobami dorosłymi, prowadzone przez animatorów sportowych. W sportowej ofercie są zajęcia z piłki nożnej, ręcznej, gry w ringo oraz gimnastyki i lekkiej atletyki. Zajęcia będą się odbywać od poniedziałku do soboty przez sześć tygodni.

  W terminie od 3 do 22 lipca zajęcia odbywać się będą na boisku przy Szkole Podstawowej nr 2,  ul. Strzelecka 1. Od poniedziałku do piątku od godz. 16.30 do 19.30,  zaś w soboty od 10.00 do 16.00.

  Zajęcia na boisku przy Szkole Podstawowej nr 1, ul. 8-go Marca 1 odbywać się będą od 31 lipca do 19 sierpnia. Od poniedziałku do piątku od godz. 16.30 do 19.30, zaś w soboty od 10.00 do 16.00.

  Szczegóły na plakacie bądź pod nr telefonu 605-575-521

  Harmonogram zajęć może ulec drobnym zmianom.

  Organizatorzy:
  Miasto Kościerzyna,                                                                                                                 
  Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kościerzynie,                              
  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie,
  Biuro Obsługi Placówek Oświatowych w Kościerzynie,
  Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościerzynie,
  Szkoła Podstawowa nr 2 w Kościerzynie.                                              

 • Dzień pustej klasy.

   W tym roku 9 czerwca obchodziliśmy Dzień Pustej Klasy. Jest to wyjątkowe, międzynarodowe święto edukacji na świeżym powietrzu. Nazwa święta doskonale oddaje jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste. Tego dnia choć jedna lekcja w każdej klasie realizowana była w postaci zajęć na świeżym powietrzu.

  Galeria

 • DZIEŃ DODATKOWO WOLNY OD ZAJĘĆ LEKCYJNYCH

  W piątek 16.06.2017 r. zajęcia opiekuńcze zorganizowano w budynku „B” w godzinach od 7:00 do 16:00. Oddziały przedszkolne funkcjonują w połączonej grupie zgodnie ze zmodyfikowanym harmonogramem dnia.

 • PAULINA MISTRZYNIĄ ORTOGRAFII

  5 czerwca 2017 r. w ZSP nr 3 odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV – VI. Ideą konkursu jest promowanie poprawnej polszczyzny, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Uczestnicy zmagali się z zawiłościami ortografii, pisząc dyktando i rozwiązując liczne zagadki. Najlepszą znajomością poprawnej pisowni w języku polskim w mieście wykazała się uczennica naszej szkoły Paulina Narloch. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • KOSMICZNY PIKNIK RODZINNY

  Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców i Opiekunów ze swoimi pociechami do wspólnej zabawy podczas KOSMICZNEGO PIKNIKU RODZINNEGO, który odbędzie się 7 czerwca 2017 r. Rozpoczęcie o godzinie 17:00.

  w programie: seans w prawdziwym planetarium, obserwacja Słońca przez lunetę, młodzi chemicy w akcji, modele samolotów, obóz Wikingów, gość specjalny Janusz Chomontek - rekordzista Księgi Rekordów Guinessa, rodzinne rozgrywki sportowe, występy taneczne, szybki kurs rękodzieła, wata cukrowa, lemoniada i domowe wypieki oraz wiele innych niespodzianek.

 • Spotkania informacyjne na rok szkolny 2017/2018

  Bardzo serdecznie zapraszamy na spotkania informacyjne rodziców lub opiekunów dzieci nowo przyjętych do oddziałów przedszkolnych oraz oddziałów klasy pierwszej.

  Pierwsze spotkanie ogólne odbędzie się w środę 7 czerwca 2017 r. o godzinie 16:45 w auli i będzie poświęcone przedstawieniu założeń programowych oraz informacji o podręcznikach, z których będą korzystać dzieci, organizacji nauczania języka angielskiego, języka kaszubskiego, zajęć na pływalni,  możliwości korzystania ze świetlicy szkolnej, stołówki, wsparcia ze strony pedagoga, logopedy i terapeuty.

  Drugie spotkanie odbędzie się w ostatnim tygodniu wakacji - 29 sierpnia 2017 r. o godzinie 16:45 w klasach z wychowawcami i będzie związane z organizacją pracy w poszczególnych oddziałach. 

 • WYWIADÓWKA 17 maja 2017 r. (środa)

  Przydział sal

  Godz. 17:00       

  klasa IIa - sala 11

  klasa IIb - sala 28 (budynek „B”)

  klasa IIIb - sala 19

  godz. 17:30        

  klasa 0a - sala 25 (budynek „B”)

  klasa 0b - sala 26 (budynek „B”)

  klasa Ia - sala 29 (budynek „B”)

  klasa Ib - sala 28 (budynek „B”)

  klasa IIc - sala 11

  klasa IIIa - sala 22

  klasa IIIc - sala 19

  klasa IVa - sala 18             

  klasa IVb - sala 10

  klasa Va - sala 8

  klasa Vb - sala 9

  klasa VIa - sala 23

  klasa VIb - sala 13

  Godz. 18:15

  Spotkanie Rady Rodziców - sala 9

 • Nasza wycieczka

  Uczniowie będący członkami koła matematycznego kolejny raz zajęli się planowaniem podróży z uwzględnieniem czynników takich jak: odległość i czas potrzebny do jej pokonania, środki transportu, koszty podróży, oddziaływanie na środowisko, czy nawet zapoznanie się z kulturą miejsca podróży. Zdecydowali, że będzie to LOOPY’S WORLD w Gdańsku. Jako środek transportu wybrali kolej. W piątek, 12 maja okazało się, że podróż została świetnie przygotowana, a nagrodą był czas dobrej zabawy.

  Galeria

 • Parking 14 czerwca

  W dniu uroczystości I Komunii Świętej w Parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego parkingi szkolne będą otwarte dla rodziców i  gości od 8:00 do 22:00

 • Eliminacje Miejskie XLVI Konkursu Poezji i Prozy Kaszubskiej "Rodnô Mòwa"

 • Rodnô Mòwa - eliminacje miejskie

  22 kwietnia 2017 r.

  godz. 9:00 - przedszkolaki oraz uczniowie kl. I-III

  godz. 11:00 - uczniowie kl. IV-VI, ginazjaliści, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

 • MIESIĄC PAMIĘCI

  Od kilku już lat w naszej szkole realizujemy projekt edukacyjny "Widziałem, wiem, pamiętam". W jego ramach uczniowie klas IV-VI poznają mejsca pamięci narodowej w Kościerzynie, poszukują informacji na ich temat oraz prezentują zdobytą wiedzę całej społeczności szkolnej.

 • Z okazji Świąt Wielkiejnocy życzymy dużo zdrowia, radości, pogody ducha, smacznej święconki i mokrego poniedziałku!

 • PRZERWA ŚWIĄTECZNA

  W czasie przerwy świątecznej, w dniach 13-14 oraz 18 kwietnia 2017 r.  zajęcia opiekuńcze zorganizowano w budynku „B” w godzinach od 7:00 do 16:00. Oddziały przedszkolne funkcjonują w połączonej grupie zgodnie ze zmodyfikowanym harmonogramem dnia.

 • KOMUNIKAT STOŁÓWKI SZKOLNEJ

  W dniach 19-21 kwietnia nie pracuje kuchnia Zespołu Szkół Publicznych nr 1, która przygotowuje posiłki również dla naszej szkoły. W związku z tym nasza stołówka w tych dniach nie będzie wydawać posiłków. Za niedogodności bardzo przepraszamy. 

 • Liga matematyczna

  „Liga matematyczna” konkurs organizowany przez Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej oraz I Liceum Ogólnokształcące w Słupsku.

  Jest to konkurs dla wytrwałych, zdolnych miłośników królowej nauk czyli MATEMATYKI. Dla tych, którzy chcą sprawdzić, jak wielką przyjemność daje rozwiązywanie ciekawych zadań i intrygujących zagadek logicznych, chcą spędzić czas twórczo, rozwijać intuicję matematyczną.

  Rywalizacja odbywała się na kilku etapach. W październiku, listopadzie i grudniu uczestnicy rozwiązywali zestawy 5 zadań. Najlepsi zakwalifikowali się do półfinału, który odbył się 16 lutego 2017 roku w Słupsku. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 5a: Agata Hapka, Zosia Kupper i Agnieszka Myszka. Gratulujemy!

 • WITAMY WIOSNĘ

 • UWAGA NA NIEBEZPIECZNE GRY KOMPUTEROWE!!!

  Porozmawiajmy z dzieckiem o jego aktywności w Internecie. Zapytajmy o problemy z którymi się boryka. Zwróćmy uwagę na zachowanie dziecka w ostatnim czasie. Jego ogólne samopoczucie, poziom zmęczenia, rodzaj filmów oraz muzyki jakiej słucha. Zastanówmy się nad założeniem filtrów ochrony rodzicielskiej, aby uchronić dziecko przed szkodliwymi treściami.

  Dla bezpieczeństwa TWOJEGO DZIECKA!

  1) Określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe. 2) Zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie, ale też nie rób tradycji z tej formy spędzania czasu. Jeśli ustalisz, że w waszym domu gra się w określone dni, np. w piątki i niedziele, dziecko przez cały tydzień będzie żyło oczekiwaniem na włączenie komputera.

  3) Zainteresuj się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź, czego może się z nich nauczyć.

  4) Zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI.

  5) Zwróć uwagę, czy w zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera.

  6) Upewnij się, że twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych.

  7) Sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności.

  8) Pamiętaj, że istnieją minigry, które nie wymagają instalacji, a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci.

  9) Zwróć uwagę na to, czy w grze można kontaktować się z innymi graczami. Jeśli tak – sprawdź, czy znajomości, jakie zawiera twoje dziecko, są bezpieczne. Kontakt z innymi użytkownikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.

  POMOC PRZEZ TELEFON!

  W celu uzyskania porad i wskazówek rodzice mogą dzwonić pod nr telefonu 800 100 100. Dzieci i młodzież, którzy potrzebują pomocy, chcą z kimś porozmawiać o swoich problemach mogą dzwonić pod nr telefonu 800 12 12 12  (Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Rzecznika Praw Dziecka).

 • Rekolekcje wielkopostne dla dzieci 3-5 kwietnia 2017 r.

  Parafia Zmartwychwstania Pańskiego w Kościerzynie        

  PONIEDZIAŁEK 3.04.2017 r.

  Klasy I –III

  godz. 8:45  zbiórka w szkole

  godz. 9:00 -10:00  nauka rekolekcyjna w kościele i Droga Krzyżowa

  godz. 10:15  powrót do szkoły pod opieką wychowawców

  Klasy IV-VI

  godz. 10:00  zbiórka w szkole

  godz. 10:15 -11:30  nauka rekolekcyjna w kościele i Droga Krzyżowa

  godz. 11:45  powrót do szkoły pod opieką wychowawców

  WTOREK 4.04.2017 r.

  Klasy I –III

  godz. 8:45  zbiórka w szkole

  godz. 9:00 -10:00  nauka rekolekcyjna w kościele

  godz. 10:15  powrót do szkoły pod opieką wychowawców

  Klasy IV-VI

  godz. 8:00 zbiórka w szkole

  godz. 8:30 -10:45 nauka i seans filmowy w kinie

  godz. 11:30 powrót do szkoły pod opieką wychowawców

  Sakrament spowiedzi we wtorek od 16:00 do 18:00

  ŚRODA 5.04.2017 r.                                       

  Klasy I –III

  godz. 8:45  zbiórka w szkole

  godz. 9:00 -10:15 Msza Św. z nauką rekolekcyjną

  godz. 10:30  powrót do szkoły pod opieką wychowawców

  Klasy IV-VI

  godz. 10:15 zbiórka w szkole

  godz. 10:30 -11:45 Msza św. z nauką rekolekcyjną w kościele

  godz. 12:00 powrót do szkoły pod opieką wychowawców

  W okresie rekolekcji świetlica szkolna pracuje od 6:45 do 16:15. 

  Oddziały przedszkolne funkcjonują zgodnie ze stałym planem i uczestniczą w rekolekcjach razem z dziećmi z klas I-III.
   

 • O nas w Telewizji Kościerskiej

strona: