Nawigacja

 • POMAGAMY RODAKOM NA UKRAINIE

  Metropolita lwowski ksiądz arcybiskup Mieczysław Mokrzycki przesłał nam swoje błogosławieństwo wraz z wyrazami wdzięczności od ks. Andrzeja Drawsa za zorganizowanie pomocy dla naszych rodaków z parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w miejscowości Trzcieniec-Wolica na Ukrainie. 

 • Dni dodatkowo wolne

  W roku szkolnym 2017/2018 planujemy następujące terminy dni dodatkowo wolnych:

  2 XI 2017, 3 XI 2017,
  30 IV 2018, 2 V 2018, 4 V 2018
  oraz 1 VI 2018

  powyższe daty mogą ulec zmianie

   

 • Świetlica popołudniowa

  Świetlica popołudniowa rozpoczyna zajęcia 18 września.

  Zapraszamy wszytkich zainteresowanych udziałem w zajęciach o kontakt z panią Anną Fil .

 • ROZPOCZĘCIE PRACY PRZEDSZKOLA

  Przedszkolaki obejmujemy opieką przedszkolną już od piątku 1 września 2017 r. Zajęcia w obu oddziałach przedszkolnych rozpoczniemy o godz. 8:00 i będą trwały do godz. 13:00.
  Następnie będzie można skorzystać z dodatkowej opieki przedszkolnej od godz. 13:00 do 16:00. 

 • PODRĘCZNIKI DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

  Od 1 IX 2017 r. podręczniki i ćwiczenia dla uczniów klas I - VII zapewnia szkoła. Uczniowie kupują tylko podręczniki i ćwiczenia do religii.

  wykaz podręczników do religii 

 • PODRĘCZNIKI DLA NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW

 • WAKACJE NA BOISKU

  W lipcu i sierpniu 2017 r. zapraszamy dzieci i młodzież do aktywnego spędzenia wakacji na boiskach sportowych przy Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 2.

  Na obu kościerskich boiskach sportowych zaplanowano cykliczne zajęcia z dziećmi i młodzieżą oraz osobami dorosłymi, prowadzone przez animatorów sportowych. W sportowej ofercie są zajęcia z piłki nożnej, ręcznej, gry w ringo oraz gimnastyki i lekkiej atletyki. Zajęcia będą się odbywać od poniedziałku do soboty przez sześć tygodni.

  W terminie od 3 do 22 lipca zajęcia odbywać się będą na boisku przy Szkole Podstawowej nr 2,  ul. Strzelecka 1. Od poniedziałku do piątku od godz. 16.30 do 19.30,  zaś w soboty od 10.00 do 16.00.

  Zajęcia na boisku przy Szkole Podstawowej nr 1, ul. 8-go Marca 1 odbywać się będą od 31 lipca do 19 sierpnia. Od poniedziałku do piątku od godz. 16.30 do 19.30, zaś w soboty od 10.00 do 16.00.

  Szczegóły na plakacie bądź pod nr telefonu 605-575-521

  Harmonogram zajęć może ulec drobnym zmianom.

  Organizatorzy:
  Miasto Kościerzyna,                                                                                                                 
  Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kościerzynie,                              
  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie,
  Biuro Obsługi Placówek Oświatowych w Kościerzynie,
  Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościerzynie,
  Szkoła Podstawowa nr 2 w Kościerzynie.                                              

 • Dzień pustej klasy.

   W tym roku 9 czerwca obchodziliśmy Dzień Pustej Klasy. Jest to wyjątkowe, międzynarodowe święto edukacji na świeżym powietrzu. Nazwa święta doskonale oddaje jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste. Tego dnia choć jedna lekcja w każdej klasie realizowana była w postaci zajęć na świeżym powietrzu.

  Galeria

 • DZIEŃ DODATKOWO WOLNY OD ZAJĘĆ LEKCYJNYCH

  W piątek 16.06.2017 r. zajęcia opiekuńcze zorganizowano w budynku „B” w godzinach od 7:00 do 16:00. Oddziały przedszkolne funkcjonują w połączonej grupie zgodnie ze zmodyfikowanym harmonogramem dnia.

 • PAULINA MISTRZYNIĄ ORTOGRAFII

  5 czerwca 2017 r. w ZSP nr 3 odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV – VI. Ideą konkursu jest promowanie poprawnej polszczyzny, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Uczestnicy zmagali się z zawiłościami ortografii, pisząc dyktando i rozwiązując liczne zagadki. Najlepszą znajomością poprawnej pisowni w języku polskim w mieście wykazała się uczennica naszej szkoły Paulina Narloch. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • KOSMICZNY PIKNIK RODZINNY

  Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców i Opiekunów ze swoimi pociechami do wspólnej zabawy podczas KOSMICZNEGO PIKNIKU RODZINNEGO, który odbędzie się 7 czerwca 2017 r. Rozpoczęcie o godzinie 17:00.

  w programie: seans w prawdziwym planetarium, obserwacja Słońca przez lunetę, młodzi chemicy w akcji, modele samolotów, obóz Wikingów, gość specjalny Janusz Chomontek - rekordzista Księgi Rekordów Guinessa, rodzinne rozgrywki sportowe, występy taneczne, szybki kurs rękodzieła, wata cukrowa, lemoniada i domowe wypieki oraz wiele innych niespodzianek.

 • Spotkania informacyjne na rok szkolny 2017/2018

  Bardzo serdecznie zapraszamy na spotkania informacyjne rodziców lub opiekunów dzieci nowo przyjętych do oddziałów przedszkolnych oraz oddziałów klasy pierwszej.

  Pierwsze spotkanie ogólne odbędzie się w środę 7 czerwca 2017 r. o godzinie 16:45 w auli i będzie poświęcone przedstawieniu założeń programowych oraz informacji o podręcznikach, z których będą korzystać dzieci, organizacji nauczania języka angielskiego, języka kaszubskiego, zajęć na pływalni,  możliwości korzystania ze świetlicy szkolnej, stołówki, wsparcia ze strony pedagoga, logopedy i terapeuty.

  Drugie spotkanie odbędzie się w ostatnim tygodniu wakacji - 29 sierpnia 2017 r. o godzinie 16:45 w klasach z wychowawcami i będzie związane z organizacją pracy w poszczególnych oddziałach. 

 • Nasza wycieczka

  Uczniowie będący członkami koła matematycznego kolejny raz zajęli się planowaniem podróży z uwzględnieniem czynników takich jak: odległość i czas potrzebny do jej pokonania, środki transportu, koszty podróży, oddziaływanie na środowisko, czy nawet zapoznanie się z kulturą miejsca podróży. Zdecydowali, że będzie to LOOPY’S WORLD w Gdańsku. Jako środek transportu wybrali kolej. W piątek, 12 maja okazało się, że podróż została świetnie przygotowana, a nagrodą był czas dobrej zabawy.

  Galeria

 • Parking 14 czerwca

  W dniu uroczystości I Komunii Świętej w Parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego parkingi szkolne będą otwarte dla rodziców i  gości od 8:00 do 22:00

 • Eliminacje Miejskie XLVI Konkursu Poezji i Prozy Kaszubskiej "Rodnô Mòwa"

 • MIESIĄC PAMIĘCI

  Od kilku już lat w naszej szkole realizujemy projekt edukacyjny "Widziałem, wiem, pamiętam". W jego ramach uczniowie klas IV-VI poznają mejsca pamięci narodowej w Kościerzynie, poszukują informacji na ich temat oraz prezentują zdobytą wiedzę całej społeczności szkolnej.

 • KOMUNIKAT STOŁÓWKI SZKOLNEJ

  W dniach 19-21 kwietnia nie pracuje kuchnia Zespołu Szkół Publicznych nr 1, która przygotowuje posiłki również dla naszej szkoły. W związku z tym nasza stołówka w tych dniach nie będzie wydawać posiłków. Za niedogodności bardzo przepraszamy. 

 • Liga matematyczna

  „Liga matematyczna” konkurs organizowany przez Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej oraz I Liceum Ogólnokształcące w Słupsku.

  Jest to konkurs dla wytrwałych, zdolnych miłośników królowej nauk czyli MATEMATYKI. Dla tych, którzy chcą sprawdzić, jak wielką przyjemność daje rozwiązywanie ciekawych zadań i intrygujących zagadek logicznych, chcą spędzić czas twórczo, rozwijać intuicję matematyczną.

  Rywalizacja odbywała się na kilku etapach. W październiku, listopadzie i grudniu uczestnicy rozwiązywali zestawy 5 zadań. Najlepsi zakwalifikowali się do półfinału, który odbył się 16 lutego 2017 roku w Słupsku. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 5a: Agata Hapka, Zosia Kupper i Agnieszka Myszka. Gratulujemy!

 • WITAMY WIOSNĘ

strona: