Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne

Ośrodek wsparcia psychologicznego

TELEFONY ZAUFANIA

Na prośbę Departamentu Wychowania i Edukacji Włączającej, przekazujemy informacje o telefonach zaufania oraz infolinii wsparcia dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, którzy znajdują się w kryzysie psychicznym i potrzebują pomocy, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji. Poprzez infolinię można skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom oraz nauczycielom. Załączone telefony gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego.

Nasza szkoła ściśle współprzcuje z Ośrodkiem Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Kościerzynie, mieszczącym się w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie przy ul. Piechowskiego 36. Ośrodek oferuje bezpłatne wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne, w tym świadczenia środowiskowe. Pomoc można uzyskać bez skierowania.

numer telefonu do Ośrodka:  58 686 07 80

Plniżej link do strony z innymi ośrodkami wsparcia na terenie naszego województwa.