Język niemiecki kl. IV-VI

JĘZYK NIEMIECKI W SZKOLE

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE UCZNIÓW KLAS VII - VIII

OGÓLNOPOLSKA WYMIANA KARTEK ŚWIĄTECZNYCH

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia odbyła się "Ogólnopolska Wymiana Kartek Świątecznych", w której wzięli też udział uczniowie naszej szkoły. Głównym celem było wykonanie i wymiana w tradycyjny sposób kartek świątecznych z życzeniami pomiędzy szkołami, które zgłosiły się do współpracy. Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Nasi uczniowie bardzo zaangażowali się w powierzone im zadanie i przygotowali przepiękne kartki. Za wszystkie otrzymane życzenia i te, które są jeszcze "w drodze" sedecznie dziękujemy.

LESELUST - ODKRYĆ RADOŚĆ CZYTANIA

Konkurs Lesellust jest konkursem czytania i pisania, a odbywa się on w dwóch etapach:

ETAP I

Nauczyciel przedstawia uczniom konkurs. Nie podaje ram czasowych, ale zalecane jest przeznaczyć minimum jeden miesiąc na przeprowadzenie tego etapu. W tym czasie młodzież czyta różne lektury - najlepiej samodzielnie wybane - i zaraz po przeczytaniu je recenzuje. Jako uzupełnienie wypełnia kartę recenzji. Nauczyciel lub jury wybiera najlepsze z oddanych recenzji. Po zakończeniu konkursu nauczyciel i uczniowie otrzymują dyplom.

ETAP II

Szkoła wysyła najlepszą recenzję z I etapu do Goethe-Institut wraz z krótkim opisem przebiegu konkursu w szkole. Ze wszystkich nadesłanych prac jury wybiera najlepsze recenzje (kryteria podane w regulaminie konkursu). Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody, a ich recenzje mogą zostać opublikowane przez Goethe-Institut.