Język kaszubski

KONKURSY I OSIĄGNIĘCIA

KASZUBSKA KARTKA Z ŻYCZENIAMI

Uczniowie uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego wzięli udział w czwartej edycji konkursu plastycznego „Kaszubska Kartka z Życzeniami na Boże Narodzenie”- zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku – Filia w Kościerzynie oraz Kościerski Dom Kultury. Wsród nagrodzonych znalazła się uczennica klasy VIII a - Anna Narloch. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM

Uczniowie klas I-III oraz IV - VI mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności rezytatorskie w XII Wojewódzkim Konkursie Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej. Ich występy zostały dostrzeżone przez jurorów. W kategorii klas I - III wyróżnienie otrzymał Gracjan Liedtke, natomiast w kategorii klas IV - VI II miejsce zajęła Amelia Kikolska, z kolei wyróżnienie otrzymała Amelia Wnuk. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.