Nawigacja

 • SUKCESY UCZESTNICZEK KÓŁKA PLASTYCZNEGO

  Z wielką przyjemnością informujemy o kolejnych sukcesach uczennic uczęszczających na zajęcia kółka plastycznego. Lidia Stefańska zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn. "Pejzaże". Z kolei Liubov Anhelova zajęła III miejsce w XXIII Pomorskim Konkursie "Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta" pod hasłem: "Jeziora, plaże i rzeki na Kaszubach". Serdecznie gratulujemy, czekamy na kolejne prace i życzymy dalszych sukcesów.

 • ŚWIĘTA NARODOWE

  W związku ze zbliżąjącymi się świętami narodowymi, które obchodzimy 1 oraz 3 maja, przypominamy że 2 maja jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Świetlica szkolna tego dnia dostępna jest dla uczniów w godzinach 6.30 -16.30, oddziały przedszkolne pracują zgodnie z harmonogramem.

 • UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

  30 kwietnia 2024 r. odbyły się w naszej szkole uroczyste akademie. Z okazji zbliżającego się Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klas VII przygotowali montaż słowno-muzyczny. Podczas apelu młodzi wykonawcy przypomnieli, wszystkim obecnym na uroczystościach ważne wydarzenia z kart historii naszej ojczyzny.

 • POEZJĘ ZNAMY I PIĘKNIE JĄ ŚPIEWAMY

  25 kwietnia 2024 r.  w sali konferencyjnej Urzędu Miasta został zorganizowany Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Polskiej. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności recytatorskie w różnych kategoriach wiekowych. Naszą szkołę w konkursie reprezentowała Liliana Okuniewska, która zajęła I miejsce w kategorii "Poezja śpiewana". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • OSIĄGNIĘCIA UCZENNIC Z KLASY TRZECIEJ

  Uprzejmie informujemy, że uczennice klasy III a - Lidia Słomińska oraz Martyna Król zajęły I miejsce w Woojewódzkim Konnkursie Plastycznym pt. "W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • ZAJĘCIA W IZBIE EDUKACYJNEJ WDZYDZKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

  Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w różnego rodzaju warsztatach i zajęciach edukacyjnych oferowanych przez kościerską siedzibę Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.  W tym roku szkolnym, Pani Grażyna Sadowska, specjalistka ds. edukacji ekologicznej przybliżyła naszym uczniom wiele ciekawych zagadnień. Uczniowie klas piątych uczestniczyli w warsztatach na temat: „Pospolitych roślin WPK”, podczas których uczyli się rozpoznawania gatunków roślin pospolicie występujących na łąkach w naszej okolicy. Natomiast klasy VI miały okazję poznać płazy i zrozumieć dlaczego są ważne dla ekosystemów wodnych i lądowych. Z kolei klasy VIII dowiedziały się, jakie sposoby i formy ochrony przyrody są stosowane w naszym kraju oraz najbliższej okolicy.

 • NASZE UCZENNICE FINALISTKAMI XX WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU "POZNAJMY LAS"

  Uczennice naszej szkoły Liliana Synak z klasy VI b oraz Lidia Stefańska z klasy VII b rezprezentowały naszą szkołę i zostały finalistkami XX edycji Wojewódzkiego Konkursu „Poznajmy las”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • UCZNIOWIE KLAS VI WZIĘLI UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI

  24 kwietnia 2024 r. uczniowie klas VI wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sadzenie Lasu". Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji 100-rocznicy powstania Lasów Państwowych.Dziękujemy Nadleśnictwu Kościerzyna za ponowne zaproszenie do udziału w akcji, a młodzieży za ogromne zaangażowanie i pracę na rzecz kaszubskich lasów.

 • PAMIĘTAMY O NASZEJ PLANECIE

  22 kwietnia jak co roku obchodziliśmy w szkole Dzień Ziemi. Uczniowie klas 4-6 z tej okazji przygotowali Laurki dla Ziemi, a na korytarzu oraz w klasach pojawiły się gazetki tematyczne dotyczące dbania o naszą planetę.

 • WIZYTA W CENTRUM NAUKI EXPERYMENT W GDYNI

  25 kwietnia 2024 r. uczniowie klas piątych uczęszczający na zajęcia koła matematycznego zakończyli realizowanie projektu matematycznego „Planujemy wycieczkę”. Była to wizyta w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni , gdzie uczestniczyli w ciekawych zajęciach, podczas których rozwiązywali zagadki logiczne, łamigłówki matematyczne oraz rozszyfrowywali zakodowane wiadomości. Przy rozwiązywaniu kolejnych zagadek musieli wykazać się spostrzegawczością, logicznym i analitycznym myśleniem oraz umiejętnością pracy w grupie. Zajęcia prowadzone były metodą escape room. 

 • BEZPIECZNI W SIECI Z OSEHERO

  18 kwietnia 2024 roku w naszej szkole w ramach inicjatywy OSEhero  w klasach VII odbyły się zajęcia z sierż. szt. Mateuszem Czuchą przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. W trakcie spotkań poruszano tematykę bezpiecznego korzystania z Internetu z zachowaniem zasad cyberbezpieczeństwa. Nie zabrakło informacji na temat czynów zabronionych, do których może dojść w sieci internetowej, takich jak podżeganie do przestępstw, straszenie, nękanie, publikowanie czy rozsyłanie kompromitujących treści czy zdjęć a także podszywanie się w sieci pod kogoś innego. 

  Przedstawiciel KPP poruszył też zagadnienia związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich, w tym również za przestępstwa związane z mową nienawiści i hejtem. Uczniowie uzyskali cenne informacje, dotyczące sposobów działania w przypadku, gdy ktoś stanie się ofiarą takiego przestępstwa oraz dowiedzieli się, gdzie w razie potrzeby mogą uzyskać pomoc. Działania naszej szkoły we współpracy z policją mają na celu upowszechnianie wiedzy na temat bezpieczeństwa w Internecie oraz uświadamianie młodym ludziom konsekwencji jakie niosą za sobą działania w sieci, w której nic nie ginie.

 • UDZIAŁ W TURNIEJADZIE ZUCHOWEJ

  W minionym tygodniu nasze zuchy brały udział w trzydniowej Turniejadzie Zuchowej o "Złote buty". Poza pokonywaniem swoich trudności i zdobywania nowych umiejętności zuchy doskonale się bawiły, a w poniedziałek do szkoły wróciły nagrodą za zajęcie 2 miejsca w całej Turniejadzie oraz z wyróżnieniem w kategorii "służba". Serdecznie gratulujemy.

 • FLUORYZACJA

  Uprzejmie informujemy uczniów i Rodziców klas I-VI, że 12 kwietnia 2024 r. (piątek) zostanie przeprowadzona fluoryzacja.

 • DOŁĄCZYLIŚMY DO ZBIÓRKI CHARYTATYWNEJ

  26 i 27 marca 2024 r. Rada Samorządu Uczniowskiego przeprowadziła na terenie szkoły zbiórkę pieniędzy na rzecz walczącego z nowotworem dwuletniego Milanka Meyny. Dzięki ogromnej hojności rodziców i uczniów udało nam się zebrać 1648,13 zł. Jesteśmy wdzięczni za okazaną dobroć i zrozumienie.

 • KOLEJNY SUKCES NASZEJ UCZENNICY

  7 kwietnia 2024 r. w Aquaparku w Redzie rozpoczęła się Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego 2024. Uczennica naszej szkoły Nina Kucharska wystartowała w kategorii wiekowej Młodzik starszy i w tej grupie wiekowej zdobyła 2 medale w konkurencji 50 m ratowanie manekina w płetwach (2 miejsce) oraz finiszując na 3 pozycji w konkurencji 50 m holowanie manekina. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • MAŁE ZUCHY Z WIELKIMI SERCAMI

  Nasze zuchy codziennie przestrzegają tzw. "Praw Zucha", dlatego też starają się być uczynni, pomocni i zaangażowani w życie społeczne. W związku z powyższym wraz z opiekunem zorganizowali zbiórkę słodyczy i podzielili się nimi korzystając z  "Lodówki dobroci". Nie zapomnieli też o swoich ulubieńcach i zebraną karmę  przekazali  do schroniska  "Animalsi" w Kościerzynie. Cała społeczność szkolna docenia ich poświęcenie i ich wielkie serca.

 • AKTYWIZUJĄCE LEKCJE PRZYRODY

  Zajęcia przyrody mogą być bardzo nietypowe, podczas jednej z lekcji uczniowie klas IV poznawali rzekę  oraz jej elementy. Dowiedzieli się, że energia wody jest jednym z alternatywnych źródeł energii. W trakcie zajęć przypomnieli sobie informacje o innych źródłach. Podsumowaniem pozyskanej wiedzy było grupowe wykonanie makiety.

 • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

 • Powiększenie bazy lokalowej przedszkola

  Drodzy Rodzice,

  od 1.09.2024 r. nasze przedszkole, wchodzące w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Kościerzynie, będzie dysponowało budynkiem przy ul. Brzechwy 3 po dawnym Przedszkolu Niepublicznym PUCHATEK. Powiększy to w znaczącym stopniu bazę lokalową naszego przedszkola przy ul. Strzelackiej 1. W związku z powyższym - w miarę wolnych miejsc - będziemy mogli otoczyć opieką przedszkolną dzieci już od 3 roku życia.

strona: