Nawigacja

  • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  • SZKOLNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

    Dnia 10 listopada 2022 r. uczniowie uczestniczyli w apelu z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat historii naszego kraju poprzez wysłuchanie recytacji oraz pieśni patriotycznych. Ważnym elementem obchodów narodowego święta było wzięcie udziału w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do Hymnu", gdyż wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" umożliwiło zjednoczenie się całej społeczności szkolnej w symbolicznej godzinie 11.11.

  • JESIENNY KONKURS SAMORZĄDU SZKOLNEGO ROZTRZYGNIĘTY

    Uczniowie naszej szkoły, korzystając z dostępnych o tej porze roku darów natury, wykonali piękne i oryginalne kompozycje jesienne. Prace zostały ocenione przez członków Rady Samorządu Uczniowskiego, którzy stanęli przed bardzo trudnym zadaniem wyłonienia najbardziej kreatywnych prac. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas szkolnych akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości.  

  • NASZĄ SZKOŁĘ ODWIEDZIŁY SZYNSZYLE

    8 listopada 2022 r. uczniowie klas I-III mieli okazję uczestniczyć w niepowtarzalnej lekcji przyrody za sprawą małych szynszyl, które podczas zajęć zaprezentowały piaskową kąpiel oraz inne swoje codzienne zwyczaje. Warsztaty miały na celu rozbudzić wśród dzieci potrzebę kontaktu z przyrodą i nauczyć odpowiedzialności za posiadane zwierzęta.

  • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKÓW

    4 i 7 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnikauczniów klas I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie , uczestniczyli w zabawach czytelniczo-ruchowych. Pierwszoklasiści dowiedzieli się m.in.: jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, a w dowód przynależności do grona czytelników szkolnej biblioteki otrzymali pamiątkowy dyplom, pierwsze abecadło oraz karty czytelnika.

  • NAJMŁODSI UCZNIOWIE PODCZAS WARSZTATÓW W IZBIE EDUKACYJNEJ WPK

    Uczniowie klasy III b uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych pt. "Jesienne drzewa" zorganizowanych w  Izbie Edukacyjnej Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w Kościerzynie. W trakcie zajęć uczniowie utrwalili wiadomości na temat drzew liściastych i iglastych oraz wykonały własne przewodniki z różnymi gatunkami drzew.

    Z kolei uczniowie klasy I b mieli okazję uczestniczyć w warsztatach pt. "Jesień w lesie". Najmłodsi podczas warsztatów zdobyli informacje dotyczące mieszkańców lasu oraz występującej w nim roślinności. Poprzez zabawę utrwalały informacje dotyczące nazewnictwa drzew oraz przyporządkowywali do nich owoce i liście.

  • OBCHODY DNIA ZE ŚWIĘTYM

    W ostatnim tygodniu października podczas lekcji religii organizowany był Dzień ze Świętym. Celem tego wydarzenia było zachęcanie uczniów do poznawania patronów i świętych kościoła. Wśród najmłodszych nie zabrakło uczniów przypominających świętych, z klas słychać było znaną dzieciom piosenkę pt. "Taki duży, taki mały, może Świętym być", zaś szkolne korytarze przyozdobiły plakaty przybliżające sylwetki świętych wykonane przez uczniów klas IV-V.

  • CZYTALIŚMY NA PRZERWACH

    27 października 2022 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji "PRZERWA NA CZYTANIE". Cieszy nas fakt, że czytali najmłodsi i najstarsi, a przede wszystkim to, że wspólnie z uczniami z innych szkół mogliśmy przyłączyć się do bicia rekrodu w czytaniu na przerwach.

  • CIEKAWE WARSZTATY W IZBIE EDUKACYNEJ WDZYDZKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

    Uczniowie klasy III a w ramach zajęć z edukacji przyrodniczej uczestniczyli w warsztatch prowadzonych przez panią Grażynę Sadowską w Izbie Edukacyjnej Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego w Kościerzynie. Podczas zajęć na temat owadów miododajnych uczniowie mieli okazję przybliżyć sobie znaczenie owadów zapylających, ale także poznali sosoby ich ochrony.

  • TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

    W minionym tygodniu uczniowie klas VII i VIII  mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach z dietetykiem panią Niną Łangowską w ramach projektu "Dobry start w dorosłość" Ponadto w naszej szkole realizujemy program prozdrowotny „Trzymaj formę”, dzięki któremu z roku na rok zwiększa się świadomość zasad zdrowego stylu życia, w tym racjonalnego i zbilansowanego odżywiania się oraz dbania o kondycję fizyczną. Pozostając w tematyce zdrowego żywienia na lekcjach biologii klasy VII poznały nie tylko budowę układu pokarmowego, ale także znaczenie składników odżywczych, witamin oraz soli mineralnych w naszej diecie. 

  • SAMORZĄD SZKOLNY ZACHĘCA DO UDZIAŁU W KONKURSIE

  • ZBIERALIŚMY KASZTANY W SZCZYTNYM CELU

    W dniach 7 – 17 października uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji charytatywnej „Zbieraj kasztana dla bohatera Jana”. Zbiórka darów jesieni została zorganizowana na rzecz chorującego na porażenie mózgowe pięcioletniego chłopca. Udało nam się zebrać ponad 300 kg kasztanów, które zostaną sprzedane w skupie, a uzyskane w ten sposób środki pieniężne będą przeznaczone na dalsze leczenie Jasia.

  • WSPIERAMY UCZNIÓW Z UKRAINY W NAUCE JĘZYKA POLSKIEGO

    Kościerska Filia Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku, w ramach solidarności z dziećmi z Ukrainy, przekazała książeczki do nauki języka polskiego oraz zakładki do książek wykonane przez uczniów szkół podstawowych z powiatu kościerskiego w powiatowym konkursie "Zakładka do książki". Dziękujemy serdecznie za okazane serce i upominki.

  • UCZNIOWIE ODWIEDZILI WYSTAWĘ GRZYBÓW

    12 października 2022 r. uczniowie klas I-III wybrali się na wystawę grzybów zorganizowaną przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, Nadleśnictwo Kościerzyna, Ligę Ochrony Przyrody. Była to doskonała lekcja przyrody, podczas której dzieci pogłębiły wiedzę na temat różnorodnych gatunków grzybów rosnących w kaszubskich lasach.

  • WYCIECZKA DO SZTUTOWA

    ​​​​​11 października 2022 r., wspominając patrona naszej szkoły ks. dra Leona Heykego, uczniowie klas VII udały się na wycieczkę do Sztutowa. Pierwszym punktem programu było Muzeum Stutthof. Zwiedzanie rozpoczęło się od projekcji filmu dokumentalnego na temat działalności obozu. Następnie pod okiem przewodników, uczniowie z zainteresowaniem pogłębiali swoją wiedzę historyczną dotyczącą pierwszego i najdłużej działającego obozu koncentracyjnego na terytorium Polski. 

    Następnie owiedziliśmy plażę w Stegnie. Pogoda nam dopisała, a pobyt nad brzegiem Morza Bałtyckiego pozwolił uczestnikom wycieczki na trochę rozluźnienia i dobrej zabawy. Uczniowie poszukiwali bursztynu, zaprzyjaźnili się z nadmorskimi rybitwami i wzięli udział w warsztatach fotograficznych “Zdjęcie z perspektywą”.

  • CZYTAMY Z KLASĄ

    W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy III b biorą udział w Miedzynarodowym Projekcie Edukacyjnym wspierającym rozwój czytelnictwa pod nazwą "CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki". 

  • OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA

    Z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w klasach III przeprowadzon konkurs pt. "Mistrz tabliczki mnożenia". Wszyscy uczniowie chętnie rozwiązywali rozmaite zadania a laureaci zostali nagrodzeni.

  • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

    28 września 2022 r. w ramach Dnia Głośnego Czytania szkołę odwiedziła p. Katarzyna Krefta, kierownik Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku - Filia w Kościerzynie. Uczniowie klasy IV a z zainteresowaniem wysłuchali fragmentów książki Katarzyny Wasilkowskiej "Już, już!" w wykonaniu naszego gościa.

  • UCZNIOWIE UCZESTNICZĄ W NIETYPOWYCH ZAJĘCIACH

    28 i 29 września 2022 r. uczniowie klas III  wzięli aktywny udział w zajęciach zorganizowanych przez Pomorską Bibliotekę Pedagogiczną w Gdańsku - Filia w Kościerzynie pt. "Gdzie mieszka Smok Wawelski?". Dzieci z zainteresowaniem oglądały teatrzyk Kamishibai i wysłuchały legendy o znanym krakowskim smoku. W dalszej części zajęć uczniowie wzięli udział w przygotowanych przez organizatora grach i zabawach integracyjnych.

  • SZKOLNE OBCHODY EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW OBCYCH

    Dnia 26 września 2022 r. po raz pierwszy w naszej szkole  obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Jego głównym celem było uświadamianie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia w naszym życiu. Ponadto zachęcano uczniów do przełamywania barier językowych w prezentowaniu swoich umiejętności lingwistycznych przed społecznością szkolną, propagowano zdrowe współzawodnictwo oraz kształtowano postawy szacunku wobec innych kultur. Chcąc zmotywować i zachęcić dzieci do nauki języków obcych oraz podkreślić jak ważna jest ich znajomość we wspólnej Europie uczniowie wykonali plakaty i uczyli się podstawowych słówek w różnych językach podczas zajęć języka angielskiego.

strona: