Nasza szkoła znalazła się w wyjątkowym gronie 150 polskich szkół, które biorą udział w piątej edycji Międzynarodowego Badania Biegłości w Czytaniu - PIRLS. Głównym celem badania jest pomiar umiejętności rozumienia czytanego tekstu za pomocą testu opracowanego przez międzynarodowy zespół ekspertów. W badaniu biorą udział wszyscy uczniowie klasy czwartej.
„ WIERSZYKOWY ZAWRÓT GŁOWY JAK PRZEDSZKOLAKI POKONUJĄ WADY WYMOWY”
Od 1 marca wychowawczynie przedszkola wraz z logopedą wprowadziły dla grup przedszkolnych innowację pedagogiczną, której celem jest polepszenie wymowy uczniów, poprawa ich pamięci i percepcji słuchowej, poprawa wymowy, słuchu fonemowego, pamięci i koncentracji .
Poprzez obcowanie z utworami polskich poetów dzieci będą miały możliwość nie tylko stymulować rozwój mowy i wyobraźni, ale też możliwość wyrażania swoich emocji poprzez prace artystyczne dotyczące utworów a także wzmocnić poczucie wartości i odwagę występowania przed grupą.
Innowacja ma potrwać od marca 2021 do czerwca 2022.
Informujemy, że w świetle aktualnych przepisów dotyczących „Programu dla szkół”, szkoła ma możliwość przekazywania owoców i mleka rodzicom/opiekunom prawnym uczniów klas IV-V objętych obecnie nauczaniem zdalnym. Zainteresowanych rodziców prosimy pilnie o wypełnienie - do 15 lutego 2021 r. - oświadczenia - załącznik XII do warunków udziału w „Programie dla szkół”. Oświadczenie można składać osobiście w sekretariacie szkoły lub przesłać e-mailem: sekretariat.sp2@koscierzyna.gda.pl.
Uprzejmie informujemy, że od 18 stycznia 2021 r. uczniowie klas 1-3 wracają do szkoły.
W związku z powyższym, zgodnie z wytycznymi ministra, modyfikacji uległ plan lekcji.
Nowy rozkład zajęć obowiązywać będzie do ogłoszenia kolejnych decyzji rządu.
Plan lekcji klas 4-8 do dnia 29 stycznia pozostaje bez zmian.
Staropolskim obyczajem, gdy w Wigilię gwiazda wstaje, Nowy Rok zaś cyfrę zmienia, wszyscy wszystkim ślą życzenia. Przy tej pięknej sposobności my życzymy Wam radości, zdrowia, szczęścia, pomyślności i powrotu bezwirusowej normalności.
Z uwagi na pandemię COVID-19 ferie zimowe odbędą się całej Polsce w tym samym terminie, tj. 4-17 stycznia 2021 r. W tym czasie będzie można organizować wypoczynek w formie półkolonii dla uczniów klas I-IV.
Aby zwiększyć bezpieczeństwo podczas półkolonii, Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowało szczegółowe wytyczne sanitarne.
Wytyczne MEN, MZ i GIS dla organizatorów półkolonii w szkołach podstawowych
Narodowe Święto Niepodległości zostało ustanowione świętem państwowym dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).
Do 29 listopada br. rząd przedłuża zawieszenie zajęć stacjonarnych. Również uczniowie klas I-III przechodzą na naukę zdalną. Przedszkole będzie funkcjonowało bez zmian.
Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, nauczanie stacjonarne lub zdalne będzie organizowane w szkole.
Świetlica szkolna będzie dostępna dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.
Istnieje możliwość organizowania dla uczniów klas ósmych konsultacji indywidualnych lub w małych grupach.
W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych olimpiady, turnieje i konkursy mogą być przeprowadzane w szkole.
Szanowni Państwo, zgodnie z decyzją rządu,
uczniowie klas IV-VIII przechodzą na naukę zdalną. Przedszkole i klasy I-III będą funkcjonowały bez zmian. Nowe zasady wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Plan zajęć nie ulega zmianie. Dla dzieci przedszkolnych oraz klas I-III nadal będzie dostępna świetlica od godz. 6:45 do 16:15. Dzieci z oddziałów 0-III będą nadal mogły korzystać ze stołówki szkolnej.
Od jutra (od 24.10.2020 r.) cała Polska staje się czerwoną strefą.
Najmłodsi do 16 roku życia w godz. 8-16 nie mogą wychodzić z domu bez opieki osoby dorosłej.
Szkoły podstawowe od 4 do 8 klasy pracować będą w trybie zdalnym.
Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty. Jest to dzień wolny od zajęć lekcyjnych. Uczniowie mogą skorzystać z zorganizowanych w świetlicy zajęć opiekuńczych. Nazwa Dzień Edukacji Narodowej pochodzi od powołanej przez Sejm w 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce i uczyniło nasz kraj prekursorskim w tej dziedzinie.
- konferencja prasowa w MEN w dniu 28.08.2020 r.
- konferencja prasowa ministra edukacji i minister rodziny w dniu 26.08.2020 r.