Od 18 maja br. mogą być prowadzone za zgodą rodziców bezpośrrednie zajęcia dla dzieci mających opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, dzieci i młodzieży posiadających orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, dzieci i młodzieży z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, wymagających wsparcia, w tym odpowiednio w realizacji zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, zajęć rewalidacyjno-wychowawczych czy zajęć rewalidacyjnych niezbędnych do ich prawidłowego rozwoju.
Zajęcia będą prowadzone z zachowaniem zasad sanitarnych.
Druk oświadczenia rodziców dziecka, które chce skorzystać z zajęć dla dzieci wymagających wsparcia
Szanowni Rodzice, we wtorek 19 maja 2020 r. od godziny 17:00 do 19:00 wychowawcy poszczególnych klas są do Państwa dyspozycji pod udostępnionymi w e-dzienniku numerami telefonów. Pozostali nauczyciele będą do Państwa dyspozycji od środy 20 maja do piątku 22 maja - zgodnie z wyznaczonymi dniami i godzinami dyżurów - pod następującymi numerami 58 686 40 89, 58 686 25 71.
Wniosek o przyjecie dziecka do oddzialu przedszkolnego
Zgloszenie do klasy I dziecka z obwodu
Wniosek o przyjecie do klasy I dziecka spoza obwodu
Kontakt telefoniczny: 58 686 40 89
kontakt e-mailowy: sekretariat.sp2@koscierzyna.gda.pl
W związku z powyższym w celu usprawnienia nauczania na odległośc rozpoczęliśmy proces wdrażania w naszej szkole nowej platformy edukacyjnej - G Suite.
Z uwagi na ogłoszony stan zagrożenia epidemicznego prosimy o załatwianie spraw telefonicznie dzwoniąc na numer 58 686-40-89. Dokumenty są przyjmowane w godz. 8:00-13:00 z zachowaniem środków ostrożności. Można skorzystać z poczty tradycyjnej, przesłać skany lub zdjęcia dokumentów na adres e-mailowy: sekretariat.sp2@koscierzyna.gda.pl
Lista dzieci przyjętych do oddziału przedszkolnego "0"
Lista dzieci kontynuujących wychowanie przedszkolne nie podlega publikacji.
Uwaga: Dzieci nieprzyjęte w I etapie przechodzą do II etapu rekrutacji.
Lista dzieci zgłoszonych do do klasy I zamieszkujących w obwodzie szkoły nie podlega publikacji.
Zapisy do oddzialu "0" i klasy I trwają od 1 do 31 marca 2020 r.
UWAGA: Dokumenty można przesyłać również elktronicznie
Próbny egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym (jest on dla ucznia kolejną szansą pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia).
Arkusze do egzaminu próbnego
Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej:
w następujących terminach:
Rozwiązywanie zadań w domu
Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub OKE – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez nauczyciela formie, np.
Zasady oceniania zadań
CKE przygotowała zasady oceniania rozwiązań zadań. W pierwszej kolejności zostaną one przekazane wyłącznie dyrektorom szkół za pośrednictwem systemu informatycznego SIOEO. W dniu 8 kwietnia br. zasady oceniania zostaną zamieszczone na stronie internetowej CKE.
Kontakt z nauczycielem
Proponujemy, aby uczniowie przesłali swoje rozwiązania do nauczycieli (np. e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć poszczególnych kartek rozwiązań).
Aktualizacja Vulcana mogła w niektórych przeglądarkach utrudnić logowanie do e-dziennika. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z linku poniżej.
Drodzy Rodzice i Uczniowie, w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych organizujemy naukę zdalną, w ramach której nauczyciele będą wspierali uczniów i przekazywali im materiały do samodzielnej pracy w domu. Materiały będą udostępniane za pośrednictwem e-dziennika, mailingu do rodziców, strony internetowej szkoły. Prosimy o systematyczne sprawdzanie wiadomości.
Osoby, które przebywały w północnych Włoszech w ostatnich 14 dniach i zaobserwowały u siebie objawy, takie jak m.in.: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem powinny: niezwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
Także w przypadku, gdy po powrocie nie zaobserwowano wspomnianych objawów przez 14 dni należy kontrolować swój stan zdrowia:
W przypadku wystąpienia tych symptomów należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji na stronie GIS.
Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.
Z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do: Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Więcej informacji w komunikacie z 25 lutego br. na stronie GIS.
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronach: