Szkoła prowadzi rekrutację do klasy I dzieci z obwodu i spoza obwodu.
druk - zgłoszenie do klasy I dziecka z obwodu szkoły
druk - wniosek o przyjęcie do klasy I dziecka spoza obwodu szkoły
druk - oświadczenie o zamieszkaniu
druk - oświadczenie o uczęszczaniu rodzeństwa do Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 2
Przedszkole prowadzi rekrutację do oddziałów dzieci 5-6 letnich
druk - wiosek o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego
druk - deklarowany czas pobytu dziecka w przedszkolu
druk - oświadczenie o dochodach
druk - oświadczenie o wielodzietności
druk - oświadczenie o zamieszkaniu
druk - oświadczenie o zatrudnieniu w pelnym wymiarze czasu pracy
druk - oświadczenie o uczeszczaniu rodzenstwa do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2
W okresie ferii w szkole działa zimowisko od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-13:00.
Oddziały przedszkolne funkcjonują w połączonej grupie zgodnie ze zmodyfikowanym harmonogramem dnia w godzinach 7:00-16:00.
Chodząc do żłobka, przedszkola i szkoły dzieci narażone są na różne infekcje wirusowe, bakteryjne oraz pasożytnicze. Wśród tych ostatnich najczęstsze są wszy, owsiki oraz świerzb.
W przypadku, gdy dziecko drapie się po głowie lub zgłasza swędzenie skóry głowy, należy dokładnie obejrzeć włosy w poszukiwaniu jaj pasożytów (gnid) oraz skórę głowy w poszukiwaniu wszy. Jeżeli znajdziemy wszy lub gnidy, należy zastosować preparat apteczny likwidujący pasożyty. Szampon dostępny bez recepty w aptece powinien być skuteczny na obie formy pasożyta. Kuracji należy poddać domowników. Proszę pamiętać o zmianie (pranie i prasowanie w wysokiej temperaturze) pościeli, ręczników oraz wypraniu czapek. Wszy nie przenoszą chorób, mogą powodować reakcje alergiczne na skórze głowy. Prawidłowe leczenia pozwoli na pozbycie się pasożyta u wszystkich domowników i zapobiegnie uciążliwym nawrotom.
Owsica to pasożytnicza choroba przewodu pokarmowego. Główny objaw to świąd okolicy odbytu. Przy długotrwałym zakażeniu owsikami występują: bladość skóry, bóle brzucha, brak apetytu, nadpobudliwość. U dziewczynek może dochodzić do stanu zapalnego sromu. Owsiki można zobaczyć gołym okiem na skórze w tej okolicy – zwłaszcza w nocy. Leczenie polega na podaniu leku przeciwpasożytniczego wszystkim domownikom oraz wypraniu bielizny, ręczników i pościeli w temp min 60C.
Świerzb jest roztoczem, który bytuje na zewnętrznej warstwie skóry człowieka. Pasożyt ten wywołuje nasilone swędzenie skóry oraz wysypkę. Świąd skóry nasila się w nocy oraz po kąpieli. W przypadku, kiedy świerzb pojawi się na skórze dziecka widoczne są drobne strupki spowodowane ciągłym drapaniem się. Czasami dochodzi do nadążenia bakteryjnego skóry. Świerzb leczy się poprzez zastosowanie odpowiedniego preparatu do skóry, praniu bielizny oraz ręczników. Leczeniu poddajemy wszystkich z bliskiego otoczenia dziecka.
Uczennice kółka przyrodniczego reprezentując nasza szkołę otrzymały wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Działamy z imPETem My, działajcie także i Wy!!! ”. Jury doceniło wyjątkowy wkład artystyczny oraz pomysłowość naszych uczennic, które w nagrodę otrzymały m.in. zgniatarkę do butelek PET i zdecydowały się ją przekazać dla szkoły. Dziękujemy uczniom i rodzicom, którzy oddawali głosy na naszą szkołę. Obiecujemy, że nadal będziemy działać z IMPETEM i propagować postawy ekologiczne.
Rekolekcje odbędą się w dniach 11-13.03.2019 r.
Przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedziliśmy Hospicjum w Kościerzynie. Zabraliśmy ze sobą własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne i zakupione środki do codziennej pielęgnacji pacjentów.
W dniach 24, 27, 28 i 31 grudnia 2018 r. opieka przedszkolna i świetlicowa jest zapewniona w godzinach 7:00 – 16:00.
Spotkanie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej.
Serdeczne życzenia pełnych ciepła, spokoju i radości Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności i sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku!
Były własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, przepyszne ciasta i nasze występy.
Uczennica klasy IIIa Julia Chocha, brała udział w konkursie „Méster Bёlnigò Czёtaniô” organizowanym przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.
Julia przeszła przez eliminacje miejskie i powiatowe zajmując kolejno I oraz III miejsce i tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, gdzie na 29 uczestników znalazła się w najlepszej piątce. Uczennica uzyskała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Prelekcję dla rodziców klas VII i VIII na temat zagrożeń, sygnałów ostrzegawczych, objawów zażywania narkotyków wygłosiła pani Urszula Szyca-Modras z punktu Konsultacyjno-Informatycznego Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii.
Dnia 29 listopada nasi uczniowie przystąpili do I etapu Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla klas III szkół podstawowych województwa pomorskiego. Dzieci dzielnie zmagały się z dyktandem ortograficznym na bardzo wysokim poziomie. Najlepszy wynik osiągnęli uczniowie: Julia Chocha, Lilianna Michna oraz Szymon Sobisz. Wszyscy uczestnicy zakwalifikowali się do II etapu konkursu, który odbędzie się 28 lutego 2019r. Gratulacje dla wszystkich uczestników.
Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU to akcja społeczna, zainicjowana i zorganizowana przez Fundację PZU w roku szkolnym 2017/2018. W pierwszej odsłonie, Akademia odwiedziła 27 szkół ze wszystkich województw. Obecnie realizowana jest druga edycja akcji, w której odwiedzonych zostanie 15 szkół. Celem realizowanych zajęć jest przekazanie uczniom szkół podstawowych od klas I do VIII wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, zarówno na drodze, jak i w sieci internetowej. Ważnym aspektem akcji jest udział służb mundurowych. Zajęcia dostosowane są do różnych grup wiekowych i wykorzystują różne narzędzia – od praktycznych zajęć w strefie bezpiecznego ruchu i rozrywki, czy strefie pierwszej pomocy z ratownikiem medycznym, przez zajęcia dydaktyczne w strefie bezpiecznego dorastania, do strefy teatru ze scenami aktorskimi skierowanymi dla najmłodszych klas. Akcja Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU realizowana jest przez firmę SOS MUSIC na zlecenie Fundacji PZU.
ZOSTAŃ POTENCJALNYM DAWCĄ KRWIOTWÓRCZYCH KOMÓREK MACIERZYSTYCH.
Podziękowanie za udział w akcji w dniach 24-25.11.2018 r.