Nawigacja

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Kościerzynie
  Strzelecka 1
  83-400 Kościerzyna
 • 58 686 40 89
liczba odwiedzin: 2016147

Poniedziałek 24.06.2024

Witamy na stronie

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2
w Kościerzynie

 • Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 21 czerwca 2024 r. według poniższego harmonogramu:

  godz. 8.00 - oddziały przedszkolne

  godz. 9.00 - klasy I-III

  godz. 10.00 - klasy IV-VI

  godz. 11.00 - klasy VII-VIII.

 • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie WPK pt. "Płazy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego". W kategorii I ,,Nasze płazy" zadanie uczniów polegało na wykonaniu modelu płaza III miejsce otrzymała Monika Synak z klasy I a. W kategorii III „Płazie siedliska” zadanie polegało między innymi na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej miejsce występowania płazów, w tej kategorii I miejsce zajęła Eliza Klinkosz z klasy VIa, II miejsce Marcin Konert z klasy V b zaś III miejsce Faustyna Żynda z klasy V b. W kategorii „Płazie opowieści” zadaniem konkursowym było przedstawienie w formie tekstowej w dowolnym gatunku literackim faktów i ciekawostek o wybranym płazie, w tej kategorii I miejsce otrzymał Kaspian Zalewski z klasy VIII a. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.

 • W miniony weekend nasze zuchy brały udział w VI Zlocie Kościerskiego Szczepu Drużym. Zawzięcie rywalizowały z pozostałymi gromadami ze szczepu. Zdobyły I miejsce w rozgrywkach piłki nożnej oraz brały udział w festywalu piosenki "Bieszczady" wykonując piosenkę pt. "Sosenka".

 • 12 i 13 czerwca 2024 r. uczniowie klasy III b mieli okazję uczestniczyć w warsztatach plastycznych zorganizowanych w Bibliotece Miejskiej im. ks. Konstantego Damrota. Wszyscy pracowali w wielkim skupieniu przygotowując kartki z okazji zbliżającego się Dnia Ojca. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

 • 5 czerwca 2024 r. bawiliśmy się Pikniku Rodzinnym. Była to świetna okazja do spotkania uczniów, rodziców, nauczycieli i lokalnej społeczności. Dmuchana zjeżdżalnia, bańki xxl, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, kącik kreatywny, gry planszowe, zabawy logopedyczne – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na naszych gości. Festyn otworzył występ artystyczny przedszkolaków z oddziałów zerowych oraz pokaz zumby. Dla miłośników przyrody Wdzydzki Park Krajobrazowy oraz Nadleśnictwo w Kościerzynie przygotowało stoiska warsztatowe z grami i upominkami, natomiast mali odkrywcy mogli pod okiem uczniów kółka biologicznego wykonać kolorowe eksperymenty. Zainteresowani wirtualną rzeczywistością zwiedzali świat przy pomocą okularów vr, a pasjonaci robotyki ścigali się robotami Lego. Podczas pikniku harcerze z 8 Drużyny Harcerskiej „Powsinogi” z Kościerzyny uczyli wiązania węzłów oraz alfabetu morse'a. Natomiast UKS Wodniacy Garczyn prezentował żaglówkę regatową. Miłośnicy sztuk walki mogli obejrzeć pokaz Kościerskiego Klubu Karate Tradycyjnego Do Seiunchin.

 • Uprzejmie informujemy, że spotkania rodziców z wychowawcami klas odbędą się 3 czerwca 2024 r. (poniedziałek) według poniższego harmonogramu:

  GODZINA 16.45

  klasa I a - sala 29

  klasa II a - sala 28

  klasa III a - sala 11

  klasa IV a - sala 10

  klasa V a - sala 19

  klasa VI b - sala 35

  klasa VII b - sala 22

  klasa VIII a - sala 34

  klasa VIII b - sala 9

  GODZINA 17.30

  klasa I b - sala 29

  klasa II b - sala 28

  klasa III b - sala 11

  klasa IV b - sala 18

  klasa V b - sala 13

  klasa VI a - sala 23

 • 29 maja 2024 r. uczniowie z klas I pod opieką swoich wychowawców udały się wycieczkę do Stryszej Budy. Zwiedziły Park Miniatur i Park Gigantów oraz bajkowy park zabytkowych aut. Podczas wspólnego wyjazdu poznawały zabytki architektury świata, Polski i Kaszub, miały okazję poznać świat roślin i zwierząt. Wspaniale bawiły się z Minionkami pośród zabytkowych aut, pokonywały labirynt oraz bawiły się na świeżym powietrzu. Integracja międzyklasowa umożliwiła najmłodszym naszym uczniom zawarcie nowych przyjaźni.

 • 28 maja 2024 r. klasa I a wraz z wychowawcą wybrała się do Biblioteki Pedagogicznej na wystawę pt. "Pasieka w Bibliotece". Uczniowie mieli okazję zobaczyć sprzęt, który w codziennej pracy używają pszczelarze oraz dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat pszczół.

 • 29 maja 2024 r. nasi uczniowie mieli okazję wspólnie z wychowacami i nauczycielami obchodzić swoje święto. Podobnie jak w latach minionych postawiliśmy na wspólne spędzanie ze sobą czasu i aktywność sportową. Uczniowie klas I wybrali się na wycieczkę, klasy II i III wybrały się na piknik, a nasi najstarsi uczniowie rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach sportowych. Na wszystkich czekał słodki upominek. Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom dużo radości i uśmiechu na twarzy każdego dnia.

 • 27 maja 2024 r. uczniowie klas III pod opieką wychowawców udali się na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Łebie. W trakcie zwiedzania dzieci mogły z bliska przyjrzeć się rozmaitym gatunkom dinozaurów oraz zapoznać się z ciekawostkami na ich temat. Ponadto na uczniów czekały inne atrakcje, które wywoływały uśmiech na ich twarzach.

 • Klasa II b odwiedziła Miejskie Przedsiębiorstwo infrastruktury "KOS-EKO". W trakcie wizyty zobaczyli ujęcia wody oraz dowiedzieli się w jaki sposób woda zostaje oczyszczana zanim trafi do kranów w naszych mieszkaniach. Poza ciekawostkami przedstawianymi przez pracownika firmy na dzieci czekał poczęstunek oraz upominki. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i zorganizowanie interesujących zajęć.

 • 23 maja 2024 r. na zaproszenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego uczniowie klasy VII a i VII b wzięły udział we Wdzydzkich Warsztatach Ekologicznych. Uczniowie nie tylko spędzili dzień nad samą wodą, ale także poznali biochemiczne metody badań wody, klasy czystości oraz florę i faunę ekosystemów wodnych. Pod okiem specjalistów z zakresu hydrologii i ochrony środowiska przeprowadzili eksperymenty i obserwacje oraz wyciągali wnioski. Wchodząc na wdzydzką wieżę widokową podziwiali panoramę Wdzydz i Krzyż Jezior Wdzydzkich z licznymi półwyspami i największą wyspą jeziora Wdzydze - Ostrowem Wielkim.

 • Uprzejmie informujemy uczniów i Rodziców klas I-II oraz IV-VI, że 27 maja 2024 r. (poniedziałek) zostanie przeprowadzona fluoryzacja. Dla uczniów klas III zostanie ustalony inny termin.

 • 20 maja 2024 r. odbył się III Turniej Strzelecki organizowany przez Bractwo Kurkowe. Naszą szkołę w zawodach reprezentowała pięcioosobowa drużyna z klasy VII b, która powróciła do szkoły z nagrodami: Lidia Stefańska zajęła I miejsce w konkurecji - strzelanie indywidualne do tarczy, zaś Konrad Wiśniewski zajął II miejsce w konkurecji - strzelanie do kura. Gratulujemy zwycięzcom i serdecznie dziękujemy całej drużynie.

 • W dniach 14-16 maja 2024 r. przeprowadzone zostaną egzaminy zewnętrzne według poniższego harmonogramu:

  14 maja 2024 r. (wtorek) - język polski

  15 maja 2024 r. (środa) - matematyka

  16 maja 2024 r. (czwartek) - język obcy nowożytny

  Dla uczniów klas I-VII są to dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktycznych. Świetlica szkolna pracuje zgodnie z planem tzn. w godzinach 6.30-16.30.

 • 20 maja 2024 r. uczniowie klas czwartych pod opieką swoich wychowawców wzięli udział w integracyjnym wyjeździe do Parku Ewolucji w Sławutówku. Dzieci miały okazję stanąć oko w oko z największymi prehistorycznymi gadami, które żyły miliony lat temu na Ziemi, przenieść się w odległe czasy i poznać różne aspekty życia najdawniejszych przodków człowieka, a także przejechać się pojazdami Flintstonów oraz za sprawą rollercoastera Dragon wkroczyć w świat pełen emocji, dreszczyku i radości. Dzięki seansowi w Kinie Prehistorycznym uczniowie poznali historię powstania życia na Ziemi oraz narodzin naszej planety, a wkraczając na pokład Batyskafu zanurzyli się w oceanie by poznać prehistorycznych mieszkańców morskich głębin. Po pysznym obiedzie i krótkim odpoczynku dzieci udały się do Hoplandii, krainy nieograniczonej radości i fantastycznych skoków.

 • Z wielką przyjemnością informujemy o kolejnych sukcesach uczennic uczęszczających na zajęcia kółka plastycznego. Lidia Stefańska zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pn. "Pejzaże". Z kolei Liubov Anhelova zajęła III miejsce w XXIII Pomorskim Konkursie "Ziemia Kaszubska Słoneczna i Czysta" pod hasłem: "Jeziora, plaże i rzeki na Kaszubach". Serdecznie gratulujemy, czekamy na kolejne prace i życzymy dalszych sukcesów.

 • W związku ze zbliżąjącymi się świętami narodowymi, które obchodzimy 1 oraz 3 maja, przypominamy że 2 maja jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Świetlica szkolna tego dnia dostępna jest dla uczniów w godzinach 6.30 -16.30, oddziały przedszkolne pracują zgodnie z harmonogramem.

 • 30 kwietnia 2024 r. odbyły się w naszej szkole uroczyste akademie. Z okazji zbliżającego się Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klas VII przygotowali montaż słowno-muzyczny. Podczas apelu młodzi wykonawcy przypomnieli, wszystkim obecnym na uroczystościach ważne wydarzenia z kart historii naszej ojczyzny.

 • 25 kwietnia 2024 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta został zorganizowany Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Polskiej. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności recytatorskie w różnych kategoriach wiekowych. Naszą szkołę w konkursie reprezentowała Liliana Okuniewska, która zajęła I miejsce w kategorii "Poezja śpiewana". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Uprzejmie informujemy, że uczennice klasy III a - Lidia Słomińska oraz Martyna Król zajęły I miejsce w Woojewódzkim Konnkursie Plastycznym pt. "W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.