Nawigacja

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Kościerzynie
  ul. Strzelecka 1
  83-400 Kościerzyna
  tel. 58 686 40 89
  e-mail: sp2kna2@wp.pl
 • 58 686 40 89
liczba odwiedzin: 574286

Sobota 17.03.2018

Kalendarz

Witamy na stronie

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2
w Kościerzynie

Wiadomości

 • Rekolekcje wielkopostne 12-14 marca 2018 r.

  Parafia Zmartwychwstania Pańskiego

  UWAGA! Zmiana harmonogramu.

  PONIEDZIAŁEK 12.03.2018 r.

  Klasy I –III

  godz. 8:45  zbiórka w szkole

  godz. 9:00-10:00  nauka rekolekcyjna w kościele

  godz. 10:00-11:00 zajęcia rekolekcyjne w szkole

  Klasy IV-VI

  godz. 9:00-10:00  zajęcia rekolekcyjne w szkole

  godz. 10:15-11:30  nauka rekolekcyjna w kościele

  godz. 11:40  powrót do szkoły pod opieką wychowawców

  Klasy VII

  godz. 10:30-11:30  zajęcia rekolekcyjne w szkole

 • 1 marca 2018 r. rozpoczęliśmy rekrutację dzieci do klasy I. Pierwszy jej etap zakończy się 16 marca 2018 r. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do złożenia dokumentów. 

  Zarzadzenie Burmistrza w sprawie rekrutacji do klasy I

  Druk zgłoszenia dziecka z obwodu

  Druk wniosku o przyjecie dziecka spoza obwodu

 • W roku szkolnym 2018/2019 utworzymy dwa oddziały przedszkolne dla dzieci 5-6 letnich, które zamierzają odbyć przygotowanie przedszkolne przed rozpoczęciem nauki w klasie pierwszej. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do złożenia dokumentów w pierwszym terminie rekrutacyjnym od 1 do  30 marca 2018 r.

  Zarządzenie Burmistrza w sprawie rekrutacji do przedszkola

  Wniosek o przyjęcie do przedszkola

  Uchwała Rady Miasta w sprawie kryteriow obowiazujacych na drugim etapie rekrutacji do przedszkoli

 • Plan lekcji obowiązujący
  w II semestrze roku szkolnego 2017/2018
  po drobnych korektach

  klasy 0-3.pdf

  klasy 4-7.pdf

 • 6 marca to Europejski Dzień Logopedy, który obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Podkreślenie znaczenia tego święta jest niezwykle istotne na etapie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, gdyż w okresie tym rola logopedy jest szczególnie ważna. Zdajemy sobie sprawę, że niezwykle ważnym elementem ludzkiej egzystencji jest mowa, a zaburzenia komunikacji mają ogromny wpływ na funkcjonowanie dziecka w grupie i sukcesy szkolne.

  Z okazji Europejskiego  Dnia Logopedy w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 ogłoszono konkurs dla klas 1-3 na najciekawszą pomoc do wykonywania ćwiczeń oddechowych. Zwycięzcą został Kaspian Zalewski z klasy IIa. Serdecznie gratulujemy!

 • Dziewczęta i chłopcy z naszej szkoły brali udział w miejskich i powiatowych Igrzyskach Dzieci w pływaniu drużynowym. W obu kategoriach zajęliśmy miejsca na podium.

   

  SUKCESY PŁYWAKÓW - Obrazek 1

  Dziewczęta zdobyły I miejsce i będą reprezentować nasz powiat w 1/2 eliminacji wojewódzkich. Chłopcy wywalczyli III miejsce.

 • Uczniowie koła matematyczno – technicznego działającego w ramach projektu „Edukacja kluczem do przyszłości – podniesienie kompetencji kościerskich uczniów” mieli okazję sprawdzić, czy byliby dobrymi detektywami. Podczas interaktywnych zajęć musieli zmusić szare komórki do wysiłku, wykazać się abstrakcyjnym myśleniem i zdolnością dedukcji. Nie było łatwo. Kolejne wskazówki kryły się w kuferkach, które mogli otworzyć dopiero po rozwiązaniu zadań dotyczących cech podzielności liczb,  rzymskiego systemu zapisywania liczb, symetrii kształtów. Świetnie sobie poradzili!

 • Uczniowie z kółka biologicznego w ramach profilaktyki zdrowotnej zmierzyli ciśnienie tętnicze krwi swoim koleżankom i kolegom, nauczycielom oraz odwiedzającym szkołę rodzicom. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i będzie powtarzana.

  GALERIA ZDJĘĆ

   

 • Uczniowie koła matematyczno – technicznego działającego w ramach projektu „Edukacja kluczem do przyszłości – podniesienie kompetencji kościerskich uczniów” wzięli udział w wycieczce do Centrum Hewelianum w Gdańsku. Tam, na wystawie „Łamigłówka,” mieli okazję przekonać się, że matematyka jest zabawna. Można przeliczyć ją na grube pieniądze, zbudować wieżę Hanoi, zobaczyć, jak wygląda miliard, wystawić na próbę rachunek prawdopodobieństwa, a także sprawdzić, czy ma się idealne proporcje ciała! Dzięki wystawie zrozumieli niezwykłość Wstęgi Möbiusa czy Trójkąta Pascala albo fraktala Sierpińskiego, na czym polega fenomen liczby PI. Poznali wiersz Wisławy Szymborskiej o liczbie PI.

 • 15 stycznia 2018 roku wznawia działalność świetlica popołudniowa.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do kontaktu z panią Anną Fil w świetlicy.

   

 • Konkurs jest skierowany do osób, które potrafią spojrzeć na Królową Nauk oczyma wyobraźni i uwiecznić swoje myśli na fotografii. W tym roku wpłynęło 15817 zdjęć z całego świata, m. in. zdjęcie zatytułowane „Kąt prosty”, którego autorem jest Dominik Smugaj – uczeń klasy VI b naszej szkoły.

  Życzymy mu jak najwięcej miłych chwil z obiektywem i naszym otoczeniem.

  Osoby interesujące się fotografią znajdą więcej informacji na temat konkursu na stronie: http://mwo.usz.edu.pl/

 • Ze względu na zmianę przepisów finansowych opłaty za zimowisko należy wpłacać na konto Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Kościerzynie: Bank Millenim 55 1160 2202 0000 0002 2395 2153.

 • W czasie przerwy świątecznej, w dniach 27-29 grudnia 2017 r.  zajęcia opiekuńcze zorganizowano w budynku „B” w godzinach od 7:00 do 16:00. Oddziały przedszkolne funkcjonują w połączonej grupie zgodnie ze zmodyfikowanym harmonogramem dnia.