Nawigacja

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Kościerzynie
  ul. Strzelecka 1
  83-400 Kościerzyna
  tel. 58 686 40 89
  e-mail: sp2kna2@wp.pl
 • 58 686 40 89
liczba odwiedzin: 489076

Piątek 20.10.2017

Kalendarz

Witamy na stronie

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2
w Kościerzynie

Wiadomości

 • Metropolita lwowski ksiądz arcybiskup Mieczysław Mokrzycki przesłał nam swoje błogosławieństwo wraz z wyrazami wdzięczności od ks. Andrzeja Drawsa za zorganizowanie pomocy dla naszych rodaków z parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w miejscowości Trzcieniec-Wolica na Ukrainie. 

 • W roku szkolnym 2017/2018 planujemy następujące terminy dni dodatkowo wolnych:

  2 XI 2017, 3 XI 2017,
  30 IV 2018, 2 V 2018, 4 V 2018
  oraz 1 VI 2018

  powyższe daty mogą ulec zmianie

   

 • Świetlica popołudniowa rozpoczyna zajęcia 18 września.

  Zapraszamy wszytkich zainteresowanych udziałem w zajęciach o kontakt z panią Anną Fil .

 • Przedszkolaki obejmujemy opieką przedszkolną już od piątku 1 września 2017 r. Zajęcia w obu oddziałach przedszkolnych rozpoczniemy o godz. 8:00 i będą trwały do godz. 13:00.
  Następnie będzie można skorzystać z dodatkowej opieki przedszkolnej od godz. 13:00 do 16:00.

 • Od 1 IX 2017 r. podręczniki i ćwiczenia dla uczniów klas I - VII zapewnia szkoła. Uczniowie kupują tylko podręczniki i ćwiczenia do religii.

  wykaz podręczników do religii

 • W lipcu i sierpniu 2017 r. zapraszamy dzieci i młodzież do aktywnego spędzenia wakacji na boiskach sportowych przy Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 2.

  Na obu kościerskich boiskach sportowych zaplanowano cykliczne zajęcia z dziećmi i młodzieżą oraz osobami dorosłymi, prowadzone przez animatorów sportowych. W sportowej ofercie są zajęcia z piłki nożnej, ręcznej, gry w ringo oraz gimnastyki i lekkiej atletyki. Zajęcia będą się odbywać od poniedziałku do soboty przez sześć tygodni.

 •  W tym roku 9 czerwca obchodziliśmy Dzień Pustej Klasy. Jest to wyjątkowe, międzynarodowe święto edukacji na świeżym powietrzu. Nazwa święta doskonale oddaje jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste. Tego dnia choć jedna lekcja w każdej klasie realizowana była w postaci zajęć na świeżym powietrzu.

  Galeria

 • W piątek 16.06.2017 r. zajęcia opiekuńcze zorganizowano w budynku „B” w godzinach od 7:00 do 16:00. Oddziały przedszkolne funkcjonują w połączonej grupie zgodnie ze zmodyfikowanym harmonogramem dnia.

 • 5 czerwca 2017 r. w ZSP nr 3 odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV – VI. Ideą konkursu jest promowanie poprawnej polszczyzny, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Uczestnicy zmagali się z zawiłościami ortografii, pisząc dyktando i rozwiązując liczne zagadki. Najlepszą znajomością poprawnej pisowni w języku polskim w mieście wykazała się uczennica naszej szkoły Paulina Narloch. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców i Opiekunów ze swoimi pociechami do wspólnej zabawy podczas KOSMICZNEGO PIKNIKU RODZINNEGO, który odbędzie się 7 czerwca 2017 r. Rozpoczęcie o godzinie 17:00.

  w programie: seans w prawdziwym planetarium, obserwacja Słońca przez lunetę, młodzi chemicy w akcji, modele samolotów, obóz Wikingów, gość specjalny Janusz Chomontek - rekordzista Księgi Rekordów Guinessa, rodzinne rozgrywki sportowe, występy taneczne, szybki kurs rękodzieła, wata cukrowa, lemoniada i domowe wypieki oraz wiele innych niespodzianek.

 • Bardzo serdecznie zapraszamy na spotkania informacyjne rodziców lub opiekunów dzieci nowo przyjętych do oddziałów przedszkolnych oraz oddziałów klasy pierwszej.

  Pierwsze spotkanie ogólne odbędzie się w środę 7 czerwca 2017 r. o godzinie 16:45 w auli i będzie poświęcone przedstawieniu założeń programowych oraz informacji o podręcznikach, z których będą korzystać dzieci, organizacji nauczania języka angielskiego, języka kaszubskiego, zajęć na pływalni,  możliwości korzystania ze świetlicy szkolnej, stołówki, wsparcia ze strony pedagoga, logopedy i terapeuty.

 • Uczniowie będący członkami koła matematycznego kolejny raz zajęli się planowaniem podróży z uwzględnieniem czynników takich jak: odległość i czas potrzebny do jej pokonania, środki transportu, koszty podróży, oddziaływanie na środowisko, czy nawet zapoznanie się z kulturą miejsca podróży. Zdecydowali, że będzie to LOOPY’S WORLD w Gdańsku. Jako środek transportu wybrali kolej. W piątek, 12 maja okazało się, że podróż została świetnie przygotowana, a nagrodą był czas dobrej zabawy.