Nawigacja

 • WAKACJE 2024

 • JESTEŚMY EKO SZKOŁĄ

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

  Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 21 czerwca 2024 r. według poniższego harmonogramu:

  godz. 8.00 - oddziały przedszkolne

  godz. 9.00 - klasy I-III

  godz. 10.00 - klasy IV-VI

  godz. 11.00 - klasy VII-VIII.

 • CAŁY ROK TRZYMALIŚMY FORMĘ

 • NAGRODZENI W POWIATOWYM KONKURSIE WDZYDZKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie WPK pt. "Płazy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego". W kategorii I ,,Nasze płazy" zadanie uczniów polegało na wykonaniu modelu płaza III miejsce otrzymała Monika Synak z klasy I a. W kategorii III  „Płazie siedliska”   zadanie polegało między innymi na  wykonaniu pracy plastycznej  przedstawiającej miejsce występowania płazów, w tej kategorii I miejsce zajęła Eliza Klinkosz z klasy VIa, II miejsce Marcin Konert z klasy V b zaś III miejsce Faustyna Żynda z klasy V b. W kategorii  „Płazie opowieści” zadaniem konkursowym było przedstawienie w formie tekstowej w dowolnym gatunku literackim faktów i ciekawostek o wybranym płazie, w tej kategorii I miejsce otrzymał Kaspian Zalewski z klasy VIII a. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym  i życzymy dalszych sukcesów.

 • ZUCHY NA VI ZLOCIE KOŚCIERSKIEGO SZCZEPU DRUŻYN

  W miniony weekend nasze zuchy brały udział w VI Zlocie Kościerskiego Szczepu Drużym. Zawzięcie rywalizowały z pozostałymi gromadami ze szczepu. Zdobyły I miejsce w rozgrywkach piłki nożnej oraz brały udział w festywalu piosenki "Bieszczady" wykonując piosenkę pt. "Sosenka".

 • WARSZTATY PLASTYCZNE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

  12 i 13 czerwca 2024 r. uczniowie klasy III b mieli okazję uczestniczyć w warsztatach plastycznych zorganizowanych w Bibliotece Miejskiej im. ks. Konstantego Damrota. Wszyscy pracowali w wielkim skupieniu przygotowując kartki z okazji zbliżającego się Dnia Ojca. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

 • PO PIKNIKU ZOSTAŁY WSPOMNIENIA

  5 czerwca 2024 r. bawiliśmy się Pikniku Rodzinnym. Była to świetna okazja do spotkania uczniów, rodziców, nauczycieli i lokalnej społeczności. Dmuchana zjeżdżalnia, bańki xxl, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, kącik kreatywny, gry planszowe, zabawy logopedyczne – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na naszych gości. Festyn otworzył występ artystyczny przedszkolaków z oddziałów zerowych oraz pokaz zumby. Dla miłośników przyrody Wdzydzki Park Krajobrazowy oraz Nadleśnictwo w Kościerzynie przygotowało stoiska warsztatowe z grami i upominkami, natomiast mali odkrywcy mogli pod okiem uczniów kółka biologicznego wykonać kolorowe eksperymenty. Zainteresowani wirtualną rzeczywistością zwiedzali świat przy pomocą okularów vr, a pasjonaci robotyki ścigali się robotami Lego. Podczas pikniku harcerze z 8 Drużyny Harcerskiej „Powsinogi” z Kościerzyny uczyli wiązania węzłów oraz alfabetu morse'a. Natomiast UKS Wodniacy Garczyn prezentował żaglówkę regatową. Miłośnicy sztuk walki mogli obejrzeć pokaz Kościerskiego Klubu Karate Tradycyjnego Do Seiunchin. 

  Dużym zainteresowaniem cieszyła się kawiarenka, gdzie skosztować można było pysznych wypieków rodziców naszej szkoły oraz zuchowej lemoniady. Ponadto na szkolnych korytarzach przygotowano wyjątkową wystawę konkursowych prac plastycznych naszych uczniów. W kolejce po watę cukrową i popcorn można było zmierzyć swoje ciśnienie krwi a w loterii fantowej każdy wygrywał kubek. Uczestnicy pikniku mieli również możliwość sprawdzić swoje umiejętności sportowe. Podczas zawodów dzieci i dorośli mogli wziąć udział w różnych zabawach, konkurencjach oraz grach. Dzięki naszym gościom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszego festynu budynek szkoły i jego najbliższe otoczenie zmieniły się tego dnia z miejsca nauki i pracy w teren beztroskiej zabawy, uśmiechu i radości. Wierzymy, że za rok piknik będzie równie udany!

 • ZAPRASZAMY NA PIKNIK RODZINNY

 • HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI

  Uprzejmie informujemy, że spotkania rodziców z wychowawcami klas odbędą się 3 czerwca 2024 r. (poniedziałek) według poniższego harmonogramu:

  GODZINA 16.45

  klasa I a - sala 29

  klasa II a - sala 28

  klasa III a - sala 11

  klasa IV a - sala 10

  klasa V a - sala 19

  klasa VI b - sala 35

  klasa VII b - sala 22

  klasa VIII a - sala 34

  klasa VIII b - sala 9

  GODZINA 17.30

  klasa I b - sala 29

   klasa II b - sala 28 

  klasa III b - sala 11

  klasa IV b - sala 18

  klasa V b - sala 13

  klasa VI a - sala 23

  klasa VII a - sala 8

  Spotkanie dyrektora z przedstawicielami KLASOWYCH RAD RODZICÓW odbędzie się 3 czerwca 2024 r.          o godzinie 18.00 w sali nr 9.

 • WYCIECZKA PIERWSZOKLASISTÓW

  29 maja 2024 r. uczniowie z klas I pod opieką swoich wychowawców udały się wycieczkę do Stryszej Budy. Zwiedziły Park Miniatur i Park Gigantów oraz bajkowy park zabytkowych aut. Podczas wspólnego wyjazdu poznawały zabytki architektury świata, Polski i Kaszub, miały okazję poznać świat roślin i zwierząt. Wspaniale bawiły się z Minionkami pośród zabytkowych aut, pokonywały labirynt oraz bawiły się na świeżym powietrzu. Integracja międzyklasowa umożliwiła najmłodszym naszym uczniom zawarcie nowych przyjaźni.

 • WYJĄTKOWE ZAJĘCIA W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ

  28 maja 2024 r. klasa I a wraz z wychowawcą wybrała się do Biblioteki Pedagogicznej na wystawę pt. "Pasieka w Bibliotece". Uczniowie mieli okazję zobaczyć sprzęt, który w codziennej pracy używają pszczelarze oraz dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat pszczół.

 • DZIEŃ DZIECKA SPĘDZILIŚMY AKTYWNIE

  29 maja 2024 r. nasi uczniowie mieli okazję wspólnie z wychowacami i nauczycielami obchodzić swoje święto. Podobnie jak w latach minionych postawiliśmy na wspólne spędzanie ze sobą czasu i aktywność sportową. Uczniowie klas I wybrali się na wycieczkę, klasy II i III wybrały się na piknik, a nasi najstarsi uczniowie rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach sportowych. Na wszystkich czekał słodki upominek. Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim dzieciom dużo radości i uśmiechu na twarzy każdego dnia.

 • KLASY III ODWIEDZIŁY PARK DINOZAURÓW W ŁEBIE

  27 maja 2024 r. uczniowie klas III pod opieką wychowawców udali się na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Łebie. W trakcie zwiedzania dzieci mogły z bliska przyjrzeć się rozmaitym gatunkom dinozaurów oraz zapoznać się z ciekawostkami na ich temat. Ponadto na uczniów czekały inne atrakcje, które wywoływały uśmiech na ich twarzach.

 • Z WIZYTĄ W KOS-EKO

  Klasa II b odwiedziła Miejskie Przedsiębiorstwo infrastruktury "KOS-EKO". W trakcie wizyty zobaczyli ujęcia wody oraz dowiedzieli się w jaki sposób woda zostaje oczyszczana zanim trafi do kranów w naszych mieszkaniach. Poza ciekawostkami przedstawianymi przez pracownika firmy na dzieci czekał poczęstunek oraz upominki. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i zorganizowanie interesujących zajęć.

 • WDZYDZKIE WARSZTATY EKOLOGICZNE NAD WODĄ

  23 maja 2024 r. na zaproszenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego  uczniowie klasy VII a i VII b wzięły udział we Wdzydzkich Warsztatach Ekologicznych. Uczniowie nie tylko spędzili dzień nad samą wodą, ale także poznali biochemiczne metody badań wody, klasy czystości oraz florę i faunę ekosystemów wodnych. Pod okiem specjalistów z zakresu hydrologii i ochrony środowiska przeprowadzili eksperymenty i obserwacje oraz wyciągali wnioski. Wchodząc na wdzydzką wieżę widokową podziwiali panoramę Wdzydz i Krzyż Jezior Wdzydzkich z licznymi półwyspami i największą wyspą jeziora Wdzydze - Ostrowem Wielkim. 

 • FLUORYZACJA

  Uprzejmie informujemy uczniów i Rodziców klas I-II oraz IV-VI, że 27 maja 2024 r. (poniedziałek) zostanie przeprowadzona fluoryzacja. Dla uczniów klas III zostanie ustalony inny termin.

 • UDZIAŁ W III TURNIEJU STRZELECKIM I NASZE SUKCESY

  20 maja 2024 r. odbył się III Turniej Strzelecki organizowany przez Bractwo Kurkowe. Naszą szkołę w  zawodach reprezentowała pięcioosobowa drużyna z klasy VII b, która powróciła do szkoły z nagrodami: Lidia Stefańska zajęła I miejsce w konkurecji - strzelanie indywidualne do tarczy, zaś Konrad Wiśniewski zajął II miejsce w konkurecji - strzelanie do kura. Gratulujemy zwycięzcom i serdecznie dziękujemy całej drużynie.

 • EGZAMIN ÓSMOKLASISTÓW

  W dniach 14-16 maja 2024 r. przeprowadzone zostaną egzaminy zewnętrzne według poniższego harmonogramu:

  14 maja 2024 r. (wtorek) - język polski

  15 maja 2024 r. (środa) - matematyka

  16 maja 2024 r. (czwartek) - język obcy nowożytny

  Dla uczniów klas I-VII są to dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktycznych. Świetlica szkolna pracuje zgodnie z planem tzn. w godzinach 6.30-16.30.

 • UCZNIOWIE KLAS IV ODWIEDZILI PARK EWOLUCJI

  20 maja 2024 r. uczniowie klas czwartych pod opieką swoich wychowawców wzięli udział w integracyjnym wyjeździe do Parku Ewolucji w Sławutówku. Dzieci miały okazję stanąć oko w oko z największymi prehistorycznymi gadami, które żyły miliony lat temu na Ziemi, przenieść się w odległe czasy i poznać różne aspekty życia najdawniejszych przodków człowieka, a także przejechać się pojazdami Flintstonów oraz za sprawą rollercoastera Dragon wkroczyć w świat pełen emocji, dreszczyku i radości. Dzięki seansowi w Kinie Prehistorycznym  uczniowie poznali historię powstania życia na Ziemi oraz narodzin naszej planety, a wkraczając na pokład Batyskafu zanurzyli się w oceanie by poznać prehistorycznych mieszkańców morskich głębin. Po pysznym obiedzie i krótkim odpoczynku dzieci udały się do Hoplandii, krainy nieograniczonej radości i fantastycznych skoków. 

strona: