Szkolenia e-learningowe dla rodziców

Linki do szkoleń otrzymują rodzice poprzez e-dziennik. W przypadku problemów z dostępem do materiałów prosimy o kontakt z wychowawcą klasy.

„Bezpieczny dom. Profilaktyka przemocy i agresji”

Założenia merytoryczne szkolenia:

Skupienie się na ukształtowaniu postaw wolnych od agresji, ukazując znaczenie komunikacji i zaspokajania potrzeb w prawidłowych relacjach z dzieckiem. Na szkoleniu zostaną poruszone kwestie takie jak:

·        czym jest przemoc (źródła zachowań agresywnych) – i jakie są jej konsekwencje,

·        jak zachowanie dorosłych wpływa na dzieci,

·        rozróżnienie przemocy i agresji,

·        jak zapobiegać i przeciwdziałać agresji w domu rodzinnym,

·        sposoby radzenia sobie ze stresem w pracy zawodowej,

·        sposoby komunikowania się z dzieckiem stosującym przemoc,

·        asertywne metody radzenia sobie z agresją,

"Umieć mówić nie. Konsekwentne wychowanie bez agresji"

Założenia merytoryczne szkolenia:

Szkolenie ma na celu wzmocnienie postawy asertywnej wśród rodziców, aby odmawiając swoim dzieciom nie odczuwali dyskomfortu i potrafili zasadnie uargumentować swoje zdanie. Podczas szkolenia wzmacniane będą umiejętności i wiedza z zakresu:

·        definiowania asertywności,

·        znaczenia postawy asertywnej rodzica i stawiania jasnych granic dla prawidłowego rozwoju dziecka,

·        praktycznych umiejętności asertywnych i negocjacyjnych w rozmowie z dzieckiem,

·        zasad aktywnego słuchania.